Spider Giydirme Cepheler

Kuzey Star Alüminyum Pvc İnş. Mim. Müh. Tur. San. Ve Tic. A.Ş

Spider giydirme cephe aynı zamanda Transparan giydirme cephe olarak da bilinir; son derece estetik bir cephe anlayışını yansıtıyor olması ile dikkat çekmektedir.

Saydam cephe sistemleri alüminyum profillerin uygun ebatlarda doğranması işlemi sonrasında projelendirilmektedir. Paslanmaz çelik profiller güçlü bir tutucu görevi görür. Elektrostatik boyama işlemine uygun olması sayesinde ideal renk tercihleri uygulanabilmektedir. Bu aynı zamanda proje kapsamında en önemli özelleştirme ayrıntısı olarak kabul edilebilir.

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır. Mimari tercihe göre, taşıyıcı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Spider giydirme cephe sistemlerinde pek çok farklı özelleştirme seçenekleri söz konusudur ki cam seçenekleri de bu seçeneklerin başında gelir. Temperli lamine cam ya da ısıcam gibi aynı zamanda ihtiyaç duyulan, belirlenen özel kalınlıklarda kesim işlemi mümkün olup; tüm bu değerler en iyi performansın elde edilmesini ve eşsiz bir estetiğin ortaya çıkmasını sağlar.

Spider giydirme cephenin estetiği özelleştirmeler için mümkün olurken, performans bakımından da en iyi sonucun elde edilmesi sağlanır. Nitekim pek çok farklı dış cephe sisteminde de en iyi verimlilik için tercih edilen EPDM fitilleri, transparan spider giydirme cephe sistemlerinde de kullanılmaktadır. Bu özel filtreler sayesinde sıvı engellendiği gibi önemli ölçüde ses ve ısı izolasyonu da sağlanmış olmaktadır. Bu da elde edilen estetik görünümün yanısıra insanların daha keyifli zaman geçirebilecekleri bir alan ve çalışma performansına da önemli ölçüde katkı sağlayacak bir ortamı sunar.

Spider giydirme cephe sistemi esas olarak daha kaliteli bir ortamı sunmak için gerekli tüm kombinasyonlara sahiptir. Paslanmaz çelik malzemeden imalatı gerçekleştirilen alüminyum profiller, pek çok farklı renk tercihi uygulanmak için uygundur.

 Oldukça geniş bir çözüm sürecinden bahsediyoruz. Bu proje; standart (ki spider adı da verilen) paslanmaz çelik bağlantı aparatları ile tamamlanabileceği gibi, düşey taşıyıcı profillerin kalın kesitli camların kullanımı ile uygulanabilmesi de mümkün olmaktadır.

Esasında alana ve alanın kullanım amacı doğrultusunda ideal bir proje çözümü geliştirmek, uzman ve mimari bakış açısıyla en doğru ayrıntıları belirlemek en doğrusu olacaktır. İşte bu bağlamda şeffaf giydirme cephe sisteminde proje sürecine dikkat çekmek istiyoruz.

Son olarak Spider giydirme cephenin iç ve dış görünürlük oranını maksimum düzeyde arttırıyor olmasından dolayı, uygulama alanının kullanım amacı doğrultusunda özel bir tasarımın uygulanması mümkün olmaktadır.