Kompozit Panel Kaplamalar

Kuzey Star Alüminyum Pvc İnş. Mim. Müh. Tur. San. Ve Tic. A.Ş

Cephe Kaplama tercihi aşamasında kompozit panel kaplama önemli bir değere sahip, model seçeneğidir.

Kompozit panel kaplamanın en önemli farkı karma malzemeden imal edilmiş olmasıdır. Kompozit panellerin her iki tarafı da alüminyum levha ile kaplı şekillerdir. Bu levhaların tam orta kısımlarında ise polietilen adını verdiğimiz kısım vardır. Bu kısmın bir tarafı da renklidir.

Kompozit panel kaplamayı avantajlı kılan birçok özelliği vardır. Bu özellikleri temel olarak estetik ve kullanışlık açılarından ele alabiliriz. Bunca fazla tasarım ayrıntısına sahip olması; uzman mimari anlayışı doğrultusunda hedeflenen prestijli, özgün ve gösterişli bina projelerinin elde edilmesini sağlamaktadır.

Kompozit panel kaplama ile kurumsal estetik anlayışının etkili bir şekilde yansıtılması son derece mümkündür. Diğer yandan; kullanışlık bakımından avantajları ile de önemli bir dış cephe kaplama modeli olma özelliğine sahiptir.

 

Kompozit Panel Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Sahip olduğu başarılı özellikleri, kompozit panel kaplama dünya genelinde oldukça fazla talep görmekte ve tercih edilmektedir.

Bu yapının, genel özellikleri;

  • Eşsiz bir tasarım anlayışının yanısıtılması mümkündür. Nitekim alana göre özelleştirilebilir malzeme yapısı, farklı renk seçenekleri ve farklı ölçülendirme özellikleri vardır.
  • Malzeme kalitesi ön plandadır. Bu ayrıntıyı önemli kılan sebeplerin başında yalıtım gelir. Bir yaşam alanının daha yaşanabilir olması, bir çalışma alanının ise daha verimli bir çalışma ortamı olarak sürdürülebilmesinde yalıtım büyük önem arz eden konulardan birisidir. Kompozit panel kaplama güçlü bir yalıtım tekniğine sahiptir. Su, ısı, ses gibi; dış etkenlere bağlı olarak bina alanının verimliliğinin olumsuz etkilenmesinin tam anlamıyla önüne geçilmiştir.
  • Kompozit panelin bir diğer önemli avantajı kolay uygulanabilir olmasıdır. Projelendirme süreci tamamladıktan sonra montaj süreci oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ilerletilir.
  • Yanmaz malzemeden imal edilen Kompozit Paneller sayesinde olası acil durumlarda güvenlik sağlanmış olur.
  • Yalıtımda tam performans elde edilebildiği gibi, farklı ve zorlu hava koşullarında da en iyi sonucu elde etmeyi sağlar.
  • Solid, Metalik, Sparkling (simli), Doğal Taş ve Ahşap Desenli gibi farklı renk ve tasarım seçenekleri mevcuttur.

Projeniz için En İyi Çözüm

Özelleştirilebilir olması ile projeniz için en iyi çözümü sunabilmek mümkündür. Uzman bir bakış açısı ile alanın kullanım amaçları da dikkate alınarak, en doğru estetiğin ortaya çıkarılması sağlanabilir. Bu aşamada uzman bir ekip, hedef ve beklentileriniz doğrultusunda projelendirme yapmaya hazırdır.