Kompakt Laminat Kaplamalar

Kuzey Star Alüminyum Pvc İnş. Mim. Müh. Tur. San. Ve Tic. A.Ş

Kompakt laminat kaplama doğal bir görünüme sahip olması ile dikkat çeken, dekoratif bir yüzey kaplama seçeneğidir.

Kraft kağıdı adı verilen katmanlar yüksek ısıda preslenir ve dekoratif kaplama işlemi gerçekleştirilmesinin ardından dış ya da iç cephede kullanım için hazır hale gelir.

Yüksek malzeme kalitesi ve eşsiz dekoratif uyum bir arada tutularak projeler kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir. Doğal ahşap görünümüne sahip olması; hem iç hem de dış cephe estetiğinin doğal ve aynı zamanda modern bir şekilde yansıtılması gerektiğinde en iyi tercihlerin başında gelir.

Uzman ekip ile yaratıcı proje çözümlerinin ortaya çıkarılması son derece mümkündür. Kolay uygulanabilen ve özelleştirilebilen malzemeler, pek çok koşulda dayanıklılık gösterme özelliğine sahip olması ile güçlülük ve verimlilik bakımından da proje beklentilerini karşılar.

Isıya ve basınca dayanıklı, ayrıca dış etkenlerden oluşan aşınmalara karşı büyük oranda dayanıklı ürünlerden oluşan kaplama yöntemi sayesinde hem modern bir çizgiye kavuşan yapıların yanında, emniyetli olması ve dışarıdan bakan için harika bir bütünlük sağlaması nedeniyle modern mimarinin en çok tercih ettiği kaplama türlerinin başında gelmektedir ve uzun sürelerdir de bu liderliğini hiçbir yönteme kaptıracak gibi durmamaktadır.

Kompakt Laminat Kaplama Özellikleri

Kompakt laminat kaplama ile ilgili özellikleri sıralandıracak olursak;

  • Bina dış cephesinin, bina kullanım amacı doğrultusunda özel bir konsept estetiğe sahip olmasında önemli bir rol oynar. Çünkü malzemelerin her birisi özelleştirmeye uygundur. Bu nedenle farklı mimari anlayışları en doğru ve etkili bir şekilde yansıtmak için tercih edilir.
  • Binanın yapısal özelliklerine zarar vermez, aksine korur. Bunun en önemli nedeni ise doğal hava sirkülasyonuna imkan sağlayan bir yapıya sahip olmasıdır. Özellikle de laminat alt konstrüksiyon kullanımı ile önemli ölçüde verimlilik elde edilir.
  • Monte edilme süreci oldukça pratiktir. Bu süreç alanında uzmanlar tarafından planlı ve güvenli bir şekilde tamamlanır. Bu doğrultuda kompakt laminat dış cephe kaplama proje sürecinin oldukça kısa bir sürede tamamlanıyor olduğunu söylemek mümkündür.
  • Farklı hava koşullarına karşı dayanıklılık gösterir ki; yağmur suyu gibi, dış etkenler de buna dahildir.

Tüm bu temel özellikler, kompakt laminat kaplamanın; sağlıklı ve verimli bir yaşam, eğlence ve/veya çalışma alanı için son derece estetik bir çözüm olduğunun göstergesidir.

Kompakt Laminat Kaplama Projeniz için İlk Adım

Uzman bir ekip ile yola çıkmak, uzun vadede en iyi sonucu elde etmenizi sağlar. Projenizin her bir ayrıntısına dair görüş ve önerilerinizi dikkate alıyor, uzman mimar ekibinizin estetik talep ve beklentilerini baz alarak malzemeleri sağlıyoruz.

Kompakt laminat kaplamanın özelleştirilebilir birçok ayrıntısı bulunuyor ve tüm bu ayrıntıların doğru kullanımı ile muazzam projeler elde etmek mümkün oluyor.