Klinker Cephe Kaplamalar

Kuzey Star Alüminyum Pvc İnş. Mim. Müh. Tur. San. Ve Tic. A.Ş

Klinker cephe kaplama modern bir cephe anlayışını yansıtan bir mimari bakış açısıdır.

Klinker cephe kaplama kullanımında temel malzemeler kil bazlıdır. Tamamen doğal bir malzemeden faydalanılarak elde edilen bir alaşımdan bahsediyoruz. Sonuç ise; fevkalade!

Doğal toprak malzemenin ustaca işlenmesi neticesinde elde edilen bu yapı malzemesinin pek avantajı sağlıyor olduğuna dikkat çekmek gerekir. En başında ise mükemmel oranda güçlü bir dayanıklılığa sahip olması gelir.

Malzemenin dayanıklılığını pek çok farklı hava koşulunda ve hatta acil durum senaryolarında deneyimlemek mümkündür. Öyle ki en basitinden ısı dayanıklılığının 120 dereceye kadar olabildiği kanıtlanmıştır.

Sadece malzemenin güçlü olması değil, özelleştirilebilir bir estetiği karşılayabiliyor olması ile de klinker cephe kaplama pek çok yapı için en modern seçenekler arasında gelmektedir.

Kil ve doğal malzemelerden üretilen Terra Cotta Cephe Kaplama ürünleri gerek üretimi, gerekse renk ve desenleri ile bina cephelerinde farklı uygulamalara imkan sağlamaktadır. Yüksek teknoloji ile üretilen bu cephe kaplama ürünleri, donmaya ve atmosferik etkilere karşı dirençli olup tamamen geri dönüşümlüdür.

Klinker Cephe Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Klinker cephe kaplama başlıca özellikleri;

  • Doğal toprak malzemeden elde edilen kil alaşımı ile elde edilen son derece estetik görünüm.
  • Farklı hava koşulları için idealdir. Öyle ki en sıcak yaz günleri, en soğuk kış günlerinde de herhangi bir deformasyon söz konusu olmaz.
  • Özelleştirilebilir birçok ayrıntılı seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerin başında renkler gelmektedir. İlgili proje kapsamında doğru renk seçimi yapılarak, en iyi sonucun elde edilmesi mümkün olur.
  • Hem dekoratif hem de güçlü tuğla sistemi olması dolayısıyla; klinker cephe kaplamalar pek çok farklı proje kapsamında tercih edilmek için uygundur.
  • Doğal bazlı bir malzeme olmasından dolayı geri dönüşümlü bir özelliğe sahiptir.
  • Her bir panel arasındaki 12 mm’lik fuga boşlukları sayesinde cephenin arka kısmının doğal bir hava sirkülasyonuna sahip olmasını sağlar. Bu da kaplamanın kaliteli ve verimliliğini ciddi oranda arttırır.

Tüm bu özellikleri ve daha fazlası ile klinker cephe tuğlalar oldukça başarılı olması ile tercih edilmektedir.

Estetik ve Modern bir Kaplama Tercihi

Farklı mimari anlayışları, mekanın kullanım amacı ve prestijli bir görünüm; türlü dekorasyon beklentileri için klinker cephe tuğlalar son derece ideal bir tercihtir.

Doğal bir anlayışı yansıtmak, bunu aynı zamanda modern bir dokunuş ile ifade etmek mümkün…

Bir diğer yandan; uzun yıllar, farklı dış etkilere karşı son derece dayanıklı, doğal malzeme bazlı bir tuğla yapısından bahsetmekteyiz.

En iyisi; sizler mekanınızın kullanım amacı ve mimari estetik anlayışınıza dair ayrıntıları bizimle paylaşın, bizler sizin için en iyi proje geliştirme sürecine start verelim. Uzman ekip, doğru bakış açıları ile tam anlamıyla beklentiler karşılanır.