Güneş Kırıcı Sistemleri

Kuzey Star Alüminyum Pvc İnş. Mim. Müh. Tur. San. Ve Tic. A.Ş

Alüminyum güneş kırıcı güneş ışınlarından en iyi düzeyde faydalanmayı sağlar. Günışığı, ortamın hem iş hem de bir yaşam alanı olarak kullanımı açısından önem teşkil eder. Güneş kırıcı sistemin temel özelliği de bu aşamada ortaya çıkar. Nitekim temel amaç; güneşin gereğinden fazla yansımasının önüne geçmek ve bu işlevselliği estetik bir şekilde yerine getirmektir. Bu sayede geniş yaşam ve iş alanları çok daha verimli kullanım alanlarına dönüşmektedirler. Son derece estetik mimari anlayışlarını yansıtan birçok projeye imza attık. Farklı mimari bakış açıları ve taleplerine yönelik proje sunumu önemli olmaktadır. Özellikle de prestijin ve modern anlayışın ön planda tutulduğu dekoratif ayrıntılar için uzman bir ekip ile çalışmak son derece önem arz eder.

Güneş kırıcı sistemler, Bina cephesini  güneşten korumak ve gölge oluşturmanın yanında  binanıza  estetik değerler de kazandırmaktadır. Yuvarlak,elips ve köşeli gibi çeşitli dizayn ve boyutlarda profillerden oluşan ,  hareketli ve hareketsiz farklı fonksiyonlarda uygulama şekilleri bulunmaktadır.

Güneş Kırıcı Sistem Özellikleri

Alüminyum güneş kırıcı oldukça başarılı bir siper görevi üstlenir.

Bununla birlikte;

  • Güneş ışığının söz konusu alana doğru bir şekilde yayılması sağlanır ve böylelikle tam verimlilik elde edilir. Bu aynı zamanda ciddi anlamda enerji tasarrufunun sağlanması anlamına gelir. Özellikle de ışık kullanımının önemli ve yoğun olduğu kapalı alanlarda yüksek oranda tasarruf sağlanmış olur.
  • Güneş Kırıcı sistemi birçok farklı estetik ve mimari anlayışı yansıtır bir şekilde geliştirilebilmektedir. Bu bağlamda birçok farklı özelleştirme seçenekleri henüz proje başlangıcında iken tercihinizi sunulur.
  • Farklı hava koşulları için de dayanıklılık göstermektedir.
  • Alüminyum güneş kırıcı sistem her ne kadar güneş ışın etkisini ideal orana azaltmayı başaran bir sistem olarak tanımlansa da, bazı durumlarda ve proje kapsamında gölgelendirme işlevini yerine getirebilecek bir sistem olarak da imal ve dizayn edilebilmesinin mümkün olduğunu ifade etmek gerekir.
  • Pek çok farklı bina yapısı ile son derece uyumludur. Binanın kullanım amacı doğrultusunda en iyi projenin geliştirilmesi mümkündür.
  • Manuel yada motorlu (entegre edilen bir kumanda vasıtasıyla) çalıştırılabilen sistemler de mevcuttur.

Sonuç olarak; yatay veya düşey olarak da konumlandırılabilen bu sistem en iyi verimliliği sunar.

Güneş Işığından En İyi Verimliliği Elde Etmek

Şimdi, alanınız için günışığını en verimli bir şekilde kullanmak; enerji tasarrufu ve tüm bu başarımların yanı sıra son derece estetik bir sistem için proje adımına ne dersiniz?

Uzman ekibimiz; mat veya parlak yapıya sahip, tercih edeceğiniz renk ve farklı desenlerde bir çok sistemi imal edebilmek konusunda hazırdır.