Giydirme Cephe Sistemleri

Kuzey Star Alüminyum Pvc İnş. Mim. Müh. Tur. San. Ve Tic. A.Ş

Alüminyum giydirme cephe; mimari bakımndan son derece modern bir görüntü sağlarken, verimlilik bakımından da; söz konusu alanın verimli kullanımına dair pek çok açıdan avantaj sağlaması ile ön plana çıkar.

Son derece estetik bir yapı anlayışı…

Şeffaf bir görünüme sahip ve binanın yüksekliği, kullanım şekli gibi kriterleri baz alınarak özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.

Tüm bu temel özellikler alüminyum giydirme cephenin sadece okul, hastane, AVM ve özel ofis alanları gibi alanlarda tercih edilmesini sağlamakla kalmayıp; marka prestijini ön planda tutmayı amaç edinen ve daha rahat, daha verimli bir çalışma alanı hedefleyen kurumsal işletmelerin de tercihi olmaktadır.                                                                                                                                                                                                         

Giydirme Cephe Özellikleri Nelerdir?

Öncelikli olarak farklı mimari anlayışlara uygun bir yapılandırmanın mümkün olabildiğinin altını çizmek gerekir.

  • Alüminyum profiller dikey ve yatay açılar ile gruplandırılarak, istenilen ölçülerde dış cepheyi tasarlamaya imkan sağlar. Bu süreçte müşteri talepleri ve mevcut yapının yapısal özellikleri, genel gereksinimleri de dikkate alınır.
  • Farklı tasarımlarda kapak profiller kullanılabilmektedir. Aynı zamanda tam ya da yarı kapaklı olarak da tercih yapılması mümkündür. Farklı tasarım seçenekleri önemli bir ayrıntıdır. Nitekim kapak profilleri, dışarıdan bakıldığında görülebilmektedir. Bu nedenle doğru bir tercih yapmak önem arz eder.
  • Binanın estetiğini üst düzeye taşıyacak, özelleştirilebilir ayrıntılar mevcuttur. Farklı mimari tercihlere uygun; farklı kapak seçeneklerine ek olarak, strüktürel cam veya özel kapak çözümleri de sunulabilmektedir.
  • Tasarım özelliklerinin yanı sıra, değinilmesi önemli bir diğer önemli özellik ise güçlü yalıtımdır. Alanın iklimlendirilmesinin daha kolay olması ve enerji tasarrufunun da mümkün olması, ancak doğru bir yalıtım ile mümkün olur. Bu bağlamda EPDM fitiller kullanılarak; ses ve ısı yalıtımı üst düzeyde sağlanmaktadır.

Sadece bu birkaç özellik; alüminyum giydirme cephenin; ideal bir yaşam ve çalışma alanı sağlıyor olmasında ne denli önemli olduğunu anlamamızı sağlamaktadır.

Giydirme Cepheyi Gerekli Kılan Koşullar

Henüz karar aşamasında iken, giydirme cepheyi gerekli kılan koşullara dikkatinizi çekmek isteriz.

  1. Bu koşulların başında modern ve estetik bir görünümün elde edilmesi gelir. Ancak bu işin sadece görüntü kısmıdır. Nitekim bu, prestiji doğrudan etkileyen bir ayrıntıdır.
  2. Tıpkı görünüm kadar önemli ise verimliliktir. Alanın verimli kullanımına etki eden ise birçok teknik detay bulunuyor.

Sonuç; doğru, güçlü ve başarılı bir proje ancak hem görünüm hem de alanın verimli kullanımının üst düzeyde tutulması ile mümkün olacaktır.

  • Kapaklı Giydirme Cephe,
  • Yarı Kapaklı Giydirme Cephe,
  • Silikon Giydirme Cephe,
  • Panel Giydirme Cephe..